ساختن قالب با UIkit

اطلاعات بیشتر در رابطه با بهترین شیوه ها برای ایجاد قالب UIkit

تیر
23

امروز به شما نشان خواهیم داد که چگونه شما می توانید به راحتی شیوه دلخواه خود را به UIkit اضافه کنید . برای شروع کار کمی دانش اساسی HMTL و CSS و مبانی از LESS مورد نیاز است .

ابتدا به بحث اینکه قالبها در UIkit چگونه کار می کنند می پردازیم. هر یک از اجزای UIkit بوسیله یک فایل LESS تعریف می شوند . مرورگرها نمی توانند LESS را بخوانند پس باید در مرورگر مناسب CSS وارد شوند . به این دلیل ما از Node.js بر اساس عمل گرونت استفاده می کنیم . وقتی که فعال شد دایرکتوری که در حال کار بر روی ان هستید را مشاهده خواهد کرد و هر وقت که شما تغییرات را ذخیرهکنیدتمام فایلهای LESS در داخل یک فایل واحد CSS جمع می شوند.

در وبسایت ما شما می توانید UIkit را سفارشی کرده و فایلهای کامپایل و مینی فایلCSS را دانلود کنید . برای نوع غیر کامپایل UIkitکه شامل همه سورس فایلها می باشد ، مخزن GitHub را شبیه سازی کنید .

هنگامی که دانلود کردید می توانید قالبتان را با استفاده از متغییرها و هوکهایی که استایل قالبتان را به یک انتخابگر اضافه می کنند ترکیب بندی کنید. اگر نمی دانید چگونه شبیه سازی کنید فورک کرده pull request ها را بفرستید ، GitHub help را مطالعه کنید .

توسط امیر حصاری | 23 تیر 1392 | مطلب گذاری در UIkit

رونمایی از UIkit

فریم ورک جلویی مدولار و سبک برای توسعه سریع و قدرتمند رابط های وب

تیر
19

امروز ما خوشحال و مفتخریم که عضو جدید خانوادمان را معرفی کنیم حال می توانیم به UIkit سلام کنیم . که بعد از ماه ها توسعه و ازمایش می توانیم این فریم ورک جلویی مدولار و سبک را به شما معرفی کنیم . UIkit فریم ورک وراپ 7 را قدرتمند ساخته و تمام قالبهای جدید ما با Nano3 شروع می شوند . ویژگیهای آن را در زیر ملاحظه کنید....

 • اجزا مدولار(استاندارد) و قابل تمدید
 • نامگذاری سازگار و بدون درگیری قراردادها
 • اولین در پاسخگویی به موبایل
 • توسعه یافته از نظر LESS
 • قابل تمدید با قالب ها
 • 2 قالب برای شروع
 • سفارشی ساز فوری
 • دارای شبکه پاسخگو ، روان و نستبل (nestable)
 • مرور خارج از بوم
 • دارای علامت ها ، کشوها ، شرطی ها ، آیکونها و خیلی چیزهای دیگر
 • پشتیبانی از RTL خارج از باکس
 • مستندات جامع
 • و خیلی چیزهای بیشتر ....

و بهترین چیز درباره آن؟ UIkit کاملا تحت لیسانس MIT قرار دارد یعنی شما می توانید به طور رایگان و بدون هیچگونه محدودیتی از آن برای پروژه های شخصی و تجاریتان استفاده کنید . در GitHub میزبانی شده و به طور ازاد برای همگان به اشتراک گذاشته شده است .

قالبهای UIkit

ما تجربه 6 سال کار بر روی قالبهای جوملا و ورد پرس را روی UIkit گذاشته ایم . یکی از اهداف اصلی این بود که UIkit را قابل قالب بندی ساخته و سفارشی سازی ان را آسان سازد . جالبترین قسمت درباره UIkit همین است و برای همین است که UIkit مهمترین انتخاب توسعه دهندگان قالب جوملا و وردپرس به شمار می رود .

ما با استفاده از متغیرهای LESS و mixin ها هسته فریم ورک را از استایل جدا کردیم . برای همین آن تنها دارای یک استایل خیلی اساسی می باشد که متغییرهای LESS می توانند کاملا ان را کنترل کنند . به این دلیل UIkit بسیار کوچک و سبک می باشد . اما بهترین قسمت این است که UIkit را می توان بدون ایجاد هیچ گونه کد اضافی گسترده تر کرد . قالبها را به راحتی می توان به روزرسانی کرده و سفارشی ساخت . مهمتر از همه اینکه شما می توانید استایل مخصوص خودتان را تنها با یک فایل درست کنید .

مورد بعدی چیست؟

در روزهای آینده یک سری پستهای پشتیبانی در وبلاگ قرار خواهیم داد که جزئیات بیشتری را درباره UIkit به شما خواهد داد . خوب منتظر چه هستید ؟ به وب سایت UIkit سر بزنید و بازخورد های خودتان را به ما بدهید . از مشارکت شمادر توسعه یا کمک به مستندسازی خوشحال می شویم .

پستهای مرتبط

اگر یکی از مطالب مربوط به UIkit را گم کردید می توانید به اینجا مراجعه کنید

UIkit Website

توسط امیر حصاری | 19 تیر 1392 | مطلب گذاری UIkit

رونمایی از وراپ 7.1

بهینه سازی شده و توسعه یافته

تیر
15

دو هفته پیش ما فریم ورک وراپ 7 خودمان ر ا رونمایی کردیم و از این بابت خیلی خوشحالیم . براستی که رونمایی بسیار بزرگی برای ما بود که تکنولوژی جدیدی چون پشتیبانی از LESS و خیلی چیزهای دیگر را به همراه داشت . در هنگام رونمایی ما همه بازخوردها، اشکالات مان و پیشنهادات بهبود ویژگی هایمان را جمع آوری کردیم . همه را مورد توجه قرار دادیم و قسمتهایی از فریم ورک را مورد تجدید نظر قرار داده و بهینه سازی های زیادی را انجام دادیم . بیایید نگاه دقیق تری به آن بیندازیم ...

شبکه جدید

قبلا پهنای ویدجت از طریق برخی فایلهای جادویی جاوااسکریپت در هنگامی که ویدجت های معینی روی دستگاههای مختلف مخفی بودند محاسبه شده بود . متاسفانه این نشان داد که بیشتر متمایل به اشکال است . بنابراین ما به جای آن کلاسهایی از شبکه جدید پاسخگو را به UIkit اضافه کردیم که این امکان را به شما می دهد که رفتار ویدجت روی صفحه نمایش با اندازه های مختلف را کنترل کنید .

استایل

برای جلوگیری از درگیری بین سفارشی ساز و کاسکید های حذف شده مان استایلها و فایلهای CSS تولید شده اشان را به پوشه جدیدی منتقل می کنیم. که این شیوه مناسبترین و بروزترین رویکرد اثباتی می باشد .

سفارشی ساز و فایل LESS

ما سفارشی ساز رو برای به حداقل رساندن مسائل باالقوه بازسازی کردیم بنابراین بر روی همه محیطهای میزبانی وب و مرورگرهای مدرن کار خواهد کرد . همچنین اندازه پست در هنگام کامپایل کردن LESS را معین کردیم.

ویژگی های کوچک

همانطور که خواهید دید ما بسیاری از اشکالات رو از بین بردیم وتعدادی ویژگی هم اضافه کردیم . ویژگی که بیشترین درخواست رو داشت اختصاص استایل به صفحات مختلف بود . حال به این صورت کار می کند . شبکه همچنین 6 ستون مساوی را پشتیبانی می کند ، شما می توانید آیکونها را در زیر آیتم ها و فونتهای گوگل که از https پشتیبانی می کند قرار دهید . همانطور که احتمالا می دانید وراپ 7 بر روی فریم ورک جلویی UIkit جدید ما ساخته شده است که بازبینی هایی اساسی شامل تغییرات گسترده را نیز دریافت کرده است .

مستندات

ما همچنین به سختی روی مستندات جدید کار کرده ایم که در اینجا موجود می باشد . مستندات وراپ 7 جدید ما را ملاحظه می توانید اینجا ملاحظه کنید

توسط امیر حصاری | 15 تیر 1392 | مطلب گذاری در فریم ورک وارپ

قالب جدید فناوری 3

پشتیبانی از LESS و پایه ریزی بر اساس وراپ 7

تیر
01

بعد از اعلام بزرگ مان در هفته گذشته خیلی هیجان زده هستیم که اولین قالب بر اساس فریم ورک وراپ7 را ارائه کنیم . نسل سوم از قالب محبوب نانو که مانند قالب های پیشین خود یک طرح عالی برای ساخت قالب های سفارشی به شمار می رود .

نانو 3 سبک و در نشان دادن آنچه فریم ورک جدیدمان می تواند انجام دهد و ویژگیهای جدیدی را که به ارمغان آورد کارآمد است که ما خوشحالیم که بگوییم بسیارهم زیاد است .

 • پشتیبانی کامل از LESS
 • سفارشی سازی با رنگ های چیننده و فونتهای پشتیبانی شده ی گوگل
 • محیط جدید مدیریت با تمام گزینه ها در یک محل
 • Ulkit ، فریم ورک جلویی جدید مان
 • مرور خارج ار بوم زیبا برای دستگاههای موبایل
 • پشتیبانی کامل بوت استراپ برای جوملا 3.1
 • و چیزهای دیگر ....

سفارشی ساز

اصلاح قالبهای ماهرگز کار راحتی نبوده از این رو باید از سفارشی ساز جدیدمان متشکر باشید ، دیگر نیازی به نوشتن هیچ گونه کدی ندارید یا اینکه برای تنظیم رنگها ، فاصله ها و غیره آشنایی باCSS مورد نیاز نیست شما می توانید رنگها را بردارید یا اینکه مقادیر خود را وارد کنید . همه این کار ها از طریق فریم ورک خودمان به نام ULkit بخصوص توسعه یافته برای وراپ انجام میگیرد . درحال حاضرما در حال آماده سازی وب سایت Ulkit هستیم و شما می توانید انتظار داشته باشید که در عرض هفته های بعد رونمایی رسمی شود.

مدیریت قالب جدید

یکی از آشکارترین تغییرات در وراپ 7 بازبینی مدیریت قالب می باشد . همه چیز در یک محل قرار دارد . دیگر هیچ نیازی به پسوندهای کلاس ماژول وجود ندارد . استایلهای ویدجت ، آیکونها و نشان ها را می توان به سادگی انتخاب کرد و شما می توانید ویدجت را در دستگاههای مختلف تنها با یک کلیک به حالت نمایش یا مخفی دراورید . علاوه بر این خیلی هم جذاب به نظر می رسد .

آنچه خواهد آمد

همچنین ، البته ما نوع بهبود یافته GPL خودمان را که تحت لیسانس مستر تم قرار دارد را رونمایی خواهیم کرد . که اواخر تابستان در دسترس خواهد بود . پس با ما همراه باشید .

در عین حال ، ما امیدواریم شما نیز مانند ما نسبت به وراپ 7 هیجان زده باشید و اینکه ما مشتاق شنیدن بازخوردهای شما هستیم.

نسخه نمایشی جوملا نسخه نمایشی وردپرس

توسط امیر حصاری | 1 تیر 1392 | مطلب گذاری در قالب ها و فریم ورک وارپ

وارپ 7 - متعهد!

بعد از 6 ماه کار سخت مشعوفیم که وراپ 7 ، اخرین نسل از قالب فریم ورک مان را عرضه کنیم.

خرداد
24

اول از همه از مشارکت شما بسیار تشکر می کنیم. ما در حدود 137 پیشنهاد درباره وراپ 7 دریافت کردیم. این پیشنهادات به ما خیلی کمک کرد و بسیاری از انها مورد توجه قرار گرفتند و اعمال شدند.

2 سال بعد از اینکه ما نخستین نوع از وراپ 6 را در خرداد 1389 رونمایی کردیم جانشین آن هنوز در بخش هایی در حال انتظار است. مانند همه رونمایی های مهم، فریم ورک را مورد بازبینی کاملی قرار دادیم نه تنها ویژگی هایی را اضافه کردیم بلکه روش ساخت تم ها را تغییر دادیم. در اینجا ویژگی های وراپ 7 به طور خلاصه آورده شده است

پشتیبانی LESS

سرانجام ما پشتیبانی از LESS را انجام دادیم حال وراپ همه کار ها را برای شما انجام می دهد و فایلهای LESS را به فایلهای CSS کامپایل می کند . بنابراین شما می توانید از تمام آخرین ویژگی های LESS مانند متغیرها و مینیکسها استفاده کنید . اگر با LESS آشنایی نداشته باشید می توانید با مراجعه به سایت رسمی LESS چیزهای زیادی یاد بگیرید .

سفارشی سازی

یکی از ویژگی های جدید و جالب وراپ سفارشی سازی آن است . که به شما اجازه می دهد رنگها را برداشته ، فونتها را انتخاب کنید و اندازه ها و فاصله ها را بدون آشنایی با CSS یا نیاز به نوشتن یک خط کد تغییر دهید . البته ما پشتیبانی فونتهای گوگل و فونت آیکون خوب را روی صفحه داریم . این به شما امکان می دهد که پیش نمایش فوری قالبتان را داشته باشید و همه تغییراتی را که انجام داده اید را ببینید .

محیط مدیریتی جدید

مدیریت قالب وراپ 7 بازسازی شده و ما کاملاً از نتایج آن راضی هستیم . در مدیریت جدید همه تنظیمات اصلی را در یک محل قرار دارند که به صورت UI نرم و روشن ارائه شده اند .

فریم ورک جلویی جدید

استفاده های LESS ما را بر ان داشت که روش کار استایل قالبها را مورد بازبینی دوباره قرار دهیم و توسعه فریم ورک جلویی کاملا جدید را شروع کنیم . بزودی خبرهای بیشتری را درباره این پروژه خواهیم داشت .

بازبینی فریم ورک PHP

اکنون وراپ 7 به PHP 5.3+ نیاز دارد که ما را قادر می سازد از کلاس بارگذاری خودکار و دیگر ویژگی های جدید مانند فضا نام ها (نیم اسپیس) و توابع بسته بهتر استفاده کنیم . همچنین ما وراپ را بسته به ظرف تزریقی که با استفاده از فایلهای config به منظورمعین کردن راه ها یا تعاریف کمکی پیکر بندی می شوند بروزرسانی می کنیم.

ماژول های پاسخگو / ویدجت ها

کلیه ماژول های جوملا و ویدجت های ورد پرس به طور منظم در یک جا قرار گرفته اند که شما بتوانید از انجا استایل ، آیکون ، علامت و حتی تعریف را تنظیم کنید اینکه ایا مازول یا ویدجت بر روی دستگاههای مختلف نشان داده شود یا نه .

منوی موبایل

ما منوی موبایل را کاملا مورد بازبینی قرار دادیم و آن را درون مرورگر خارج از بوم زیبا و مدرن انتقال دادیم .

پشتیبانی بوت استرپ

و البته برای همه کاربران جوملا 3 پشتیبانی بومی بوت استرپ را داریم یعنی نشانه گذاری بوت استرپ در قالب ما عالی به نظر خواهد رسید .

تاریخ رونمایی ؟ و مورد بعدی چه خواهد بود؟

ما از پیشرفت فعلی وراپ 7 بسیار راضی هستیم . وراپ 7 به خوبی طراحی و ساخته شده و از نظر توسعه دهندگان ساده شده ، بدون هیچ جادویی درست مثل یک مجموعه ابزار بزرگ کراس پلت فرم قالب را توسعه می دهد .

قالب ماه تیرماه ما اولین قالب بر اساس وراپ 7 خواهد بود . در روزهای آینده پستهایی را در وبلاگ برای شما قرار خواهیم داد تا سفارشی سازی و محیط مدیریت جدید را به طور دقیق تری ملاحظه کنید . ما در رابطه با وراپ 7 بسیار هیجان زده هستیم و امیدواریم که شما هم اینگونه باشید . پس با ما همراه باشید .

توسط امیر حصاری | 24 خرداد 1392 | مطلب گذاری در فریم ورک وارپ

بخـش ها